Bologna v Taliansku

Väčšina ľudí nikdy ani neuvažovala o tomto meste, pretože majú plné ruky práce s Rímom, Florenciou a Benátkami. Ale Bologna je mesto pre gurmánov. Je to najväčšie mesto v regióne Emilia Romagna, ktorý je jedným z najplodnejších oblastí v produkcii potravinových produktov, ako sú Parmigiano-Reggiano, ocot Modena či parmská šunka (Посетете този уебсайт).

Bologna je taktiež aj univerzitné mesto. V skutočnosti sa tu nachádza najstaršia univerzita a je považované za jedno z najkrajších miest v Taliansku. Čo robiť v Bologny? Bologna je tiež známa ako La Rossa alebo červená, pre svoje tehlové strechy, takže v pozostatkoch stredovekého mesta nájdete krásne chrámy a historické budovy. Zároveň je to ale progresívne mesto s modernými umeleckými exponátmi. Neexistuje žiadny nedostatok kultúry v Bologni. Veža Asinelli je najväčšia veža mesta a môžete sa vyšplhať až na vrchol a dostať tak skvelý výhľad ponad mesto. V skutočnosti je vyššia ako šikmá veža v ​​Pise a 498 krokov, ktoré potrebujete spraviť aby ste vystúpili na jej vrchol iste odpracuje zopár kalórií, ktoré ste nabrali jedením výborného jedla.

Piazza Maggiore je hlavným námestí v centre mesta s množstvom umeleckých veľtrhov. Od nej sa do centra dostanete po hlavnej ulici mesta Via dell’Indipendenza a dorazíte na slávnu Neptúnovu fontánu na námestí Piazza Nettuno. Piazza Maggiore je domovom baziliky San Petronio.

Čo jesť v Bologni? Už po chvíli zistíte, že špagety bolognese v Bologni neexistujú. Ale nemajte strach a naložte si cestoviny tagliatelle s ragú alebo objednajte si jedno z mnohých tradičných jedál v Bologni. Mortadella je talianska klobása z mletého bravčového mäsa a bravčovej masti. Je úžasná s pohárom vína Prosecco. Potom, čo ste sa dosýta najedli mortadelly, môžete vyskúšať jej menej známeho bratranca – Salame rosa, čo znamená ružová saláma. Bologna ponúka neapolskú pizzu s mäkšou kôrkou. Piadinas sú talianske chleby plnené syrom a mäsom. A ako dezert si môžete dať tortu di riso, čo je v podstate sladký ryžový koláč – бързи кредити.

A ak hovoríme o dezertoch, nie je lepšie miesto ako nájsť dobrú zmrzlináreň ako Bologna. Treba si však dávať pozor, keďže sú niektoré zmrzlinárne zbytočne predražené a určené pre turistov. Stačí sa trošku popozerať okolo a nájdete obchod, ktorý predáva zmrzlinu aj miestnym obyvateľom. Zmrzlina sa tu nepodáva úplne zmrazená, ale len viacmennej chladená a to tvorí jej unikátnu chuť. Tiež si nenechajte ujsť Lambrusco, čo je nádherné šumivé červené víno, ktoré sa hodí fantasticky ku všetkým rôznych druhom mäsa. Bologna je plná úžasných trhov a v noci sa niektoré z nich premenia na reštaurácie. Mercato di Mezzo je najstarší trh v Bologni, len kúsok od námestia Piazza Maggiore a prevádzkuje sa šesť dní v týždni, a zatvorené má len v nedeľu. Nachádza sa vo štvrti Quadrilatero, je to najslávnejší trh a veľmi je zameraný na turistov, takže ceny sú veľkou vyššie ako na iných trhoch, na ktorých nakupujú miestny obyvatelia. Mercato della Terra je otvorený trh, kde sa prevádzkujú rôzne šou a je to skvelé miesto, ako nájsť miestne produkty z regiónu. Na Mercato delle Erbe je príležitosť nákupu potravín, ktoré sú veľmi čerstvé a z okolitých poľnohospodárskych družstiev.